Psycho(numero)logia

Usłysz to kim jesteś. Jedyną osobą z którą masz pewność, że spędzisz resztę swojego życia jesteś Ty sam. Jak wiele wysiłku włożyłeś w poznanie siebie? Mnie to bardzo interesuje, a ciebie?

W szkole najważniejszym aspektem jest poznawanie świata. Jakie są literki, cyferki, jak się je pisze, która to rzeka, jak się nazywał wynalazca druku itp. Nigdzie nie uczymy się samych siebie. To nie do końca prawda, będąc wrzucanym w te wszystkie doświadczenia poznajemy co nieco siebie, dowiadujemy się na przykład, że lubimy panią od geografii, ale samej geografii już nie i wszystkie inne warianty. Dowiadujemy się jak funkcjonujemy w środowisku szkolnym, podwórkowy, internetowym. Mógłbym to rozpisywać dalej, ale nadal nie będzie tu żadnej wiedzy na temat tego kim jesteśmy, jacy jesteśmy. Tego w szkole możemy zacząć się uczyć jeśli będziemy mieć problem, wtedy jeśli mamy „szczęście” przydzielą nam psychologa, aby dowiedział się co z nami „nie tak”. I ten biedny człowiek zawalony setkami uczniów, będzie musiał się dowiedzieć co się wydarzyło w waszym życiu, że społecznie w szkole się „zepsuliście”, to może mu zająć kilka minut, lub całą waszą edukację i pytanie jaki jest średni czas wydobycia prawdziwej przyczyny obecnego stanu? Rok, dwa?

W naszym dorosłym życiu jest podobnie. Funkcjonujesz i do póki się Nie „zepsujesz” społecznie, wszytko jest ok. Natomiast ponieważ nikt cię nie nauczył tego jak się siebie uczyć, jak siebie odkrywać i jak siebie “naprawiać”. Uczono nas, że wszystko co jest najważniejsze to jest „ na zewnątrz” ciebie i najlepiej abyś za dużo o sobie nie myślał, bo ci co za dużo o sobie myślą to lądują w miejscach „odosobnienia”. To jest oczywiście bardzo duże uproszczenie.

Czy czasem zadajesz sobie pytanie: Czy ze mną jest coś nie tak? Czy raczej takie pytania od siebie odpychasz? Załóżmy, że chcesz dotrzeć z Warszawy do Krakowa samochodem i gdybyś miał do wyboru GPS lub papierową mapę to co byś wybrał? A gdybyś miał do wyboru GPS i sam kompas to co byś wybrał? A gdybyś miał do wyboru GPS lub nic? Mądrale zapytają po co jadę do Krakowa, bo gdybym był obieżyświatem, to wybieram wersję: nie biorę nic. A jak jadę z nerką do transplantacji, to GPS.

Jaki jest twój cel i pomysł na życie? Wiesz to, zastanawiałeś się? Może wybrali go za ciebie inni? Idź synu na medycynę, tam są dobre pieniądze, prestiż i będziesz pomagać ludziom. Poszedł i to on dokonał wyboru, czy rodzice? Masz zapal papierosa, wszyscy w klasie palą, a jak nie to my ich nie lubimy, zapalisz? Kto podjął decyzje ty, czy środowisko? Masz 45 lat od 20 pracujesz w korporacji i pracujesz w pracy którą tolerujesz przez 8 miesięcy w roku, aby zapłacić za swoje pasje i pragnienia i spędzić w nich jak masz szczęście miesiąc. To ty wybrałeś, czy kraj w którym żyjesz wybrał to za ciebie?

A gdybyś miał mapę samego siebie i wiedział byś jaki byłby prawdopodobny scenariusz twoich wyborów, co spowodowało i co jest w tobie co doprowadziło cię do tego miejsca w którym jesteś. Gdyby istniało narzędzie, które pozwoli ci wybrać indywidualną mapę twojego życia i da ci 90% większe szanse na realizację tego, skorzystał byś? A gdybyś wiedział, gdzie są twoje słabe ogniwa i za które trzeba się zabrać i w jakiej kolejności, aby nie powtarzać w kółko tych samych błędów. Cytując Alberta Einstein’a: „Szaleństwem jest postępować ciągle tak samo i spodziewać innych rezultatów”. Moim zdaniem klucz do tego, aby zmienić nasze wzorce postępowań jest znalezienie i zdefiniowanie tych wzorców. Psychonumerologia, którą się zajmujemy jest narzędziem do diagnozowania i wprowadzania korzystnych wzorców, które prowadzą do większej życiowej elastyczności.

Znając siebie i nasze uwarunkowania, nasze silne i słabe strony, czyli tak naprawdę potwierdzając to co już wiemy o sobie oraz znając korzenie problemów i korzenie niekorzystnych wzorców naszych postępowań mamy możliwość łatwiej je zmienić. Jedna sesja, na której jest omawiana sama esencja i nie ma traconego czasu na „babranie się” w problemach. Dokładna mapa człowieka i jego możliwości, która obejmuje wszystkie obszary życia.

Zajmuje się rozwojem osobistym od ponad dekady i nie znalazłem bardziej dokładnego narzędzia, zajmującego tak mało czasu i dającego możliwość zmienić bardzo duży zakres naszych wewnętrznych blokad, negatywnych przekonań, niespójnych z nami wzorców postępowania. Jedno proste ćwiczenie, które daje realny efekt w 1 rok czasu. To nie jest magiczna różdżka. Profesjonalne narzędzie, które ma swoją wyjątkową moc i  jest to proces przez nas monitorowany tak, abyś dostał to co on ze sobą niesie. A co to jest? Odzyskanie władzy nad sobą i zarządzanie swoim GPS-em oraz znajdywanie najszybszej i najkorzystniejszej drogi do celu, lub wszelkich interesujących nas alternatywnych rozwiązań.
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

NAPISZ DO NAS

Jeśli tylko masz pytanie lub po prostu chcesz porozmawiać o współpracy, to koniecznie do nas napisz.

Wysyłanie

Copyrights protected ©2018 LetUsGrow | Kontakt
Business & Personal Branding: GrandBrand

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?